Temperature calculator

The temperature calculator allows you to convert any combination of degrees Celsius, Fahrenheit and Kelvin.

Users' opinions

Nobody has commented as yet, be the first to do so!

Rate the calculator: 5

Add a review

See also

Przelicznik temperatur

Musisz przeliczyć stopnie w jednostce Kelwin albo Fahrenheit na Celsjusz lub odwrotnie? Przelicznik temperatur w kilka chwil wskaże Ci właściwą wartość.

Temperatura Fahrenheit, Kelwin, Celsjusz – zastosowanie

Na świecie temperaturę podaje się w trzech jednostkach: stopień Fahrenheita, Kelwina lub Celsjusza. W Polsce stosuje się stopnie Celsjusza, a Fahrenheita używa się w USA, na Kajmanach, Bahamach oraz w Belize. Natomiast Kelwinami posługują się fizycy na całym świecie.

 

Różne skale temperatur sprawiają, że często niezbędne okazują się przeliczniki temperatur. Za ich pomocą w łatwy sposób, bez wymagających działań matematycznych przeliczysz Celsjusze na Fahrenheity albo stopnie Kelwina na Celsjusza.

 

Stosując np. przelicznik Fahrenheita na Celsjusza, dowiesz się, jaka pogoda będzie obowiązywać podczas wakacji w USA. Możesz też wykorzystać to narzędzie do rozwikłania wyniku działania fizycznego albo sprawdzenia zależności między jednostkami.

Przelicznik temperatur krok po kroku

Najczęściej stosuje się następujące przeliczniki temperatur:

  • Celsjusze na Fahrenheity,

  • stopnie Kelwina na Celsjusza,

  • stopień Fahrenheita na Kelwina.

 

Z tego powodu nasz przelicznik temperatur obejmuje wszystkie te jednostki, które możesz przeliczyć w dowolnych konfiguracjach. Jak to działa? Wystarczy uzupełnić wartość wyjściową, a następnie wskazać podlegające zamianie jednostki, np. Fahrenheit na Celsjusz. Po naciśnięciu przycisku PRZELICZ przelicznik temperatur automatycznie wykona obliczenie, a wynik pojawi się poniżej. Dla przykładu, przelicznik Fahrenheit Celsjusz po wpisaniu w pierwszej rubryce 70 da wynik 21,1°C. Analogicznie uzupełnij interesujące Cię dane i przekonaj się, jak prosto i wygodnie działają przeliczniki temperatur.